Завантаження...

Мигія - "Маленька Швейцарія"

Мигія - це мальовниче село на Миколаївщині, щедро обдароване природою чудовими краєвидами.

Мигію можна порівняти з маленькою гірською країною серед безкраїх степів, тому її і називають маленькою Швейцарією.

Ця перлина Південного Бугу розкинулась на території національного природного парку «Бузький Гард», який є єдиним свого роду в Миколаївській області. Тут налічується близько 900 видів рослин, 26 з яких занесені в Червону книгу України, а також живе 22 види тварин.

Притоки Південного Бугу створили неповторний каньйон, на красу якого можна дивитися годинами, як на витвір мистецтва. Тут вони протікають через вузьку долину з величними гранітними скельними берегами, що іноді досягають 60 м. Серед них виділяються "Висока скеля" і скеля «Турецький Стіл».

Південний Буг є однією з небагатьох річок у Європі, на якій ще збереглися пороги.

Уздовж річки в цьому місці тільки великих з них налічується близько дванадцяти. Один із найкрасивіших порогів Мигії - "Червоні ворота". Його інша назва - "Інтеграл", яку він отримав через свою характерну форму.

Мигійські пороги - це улюблене місце проведення міжнародних змагань із плавання на байдарках і рафтах. Ця байдаркова траса посідає 2 місце в Україні за складністю сплавів.

Багатовікова історія

Мигія має багату історію. Із давніх часів ця територія була заселена, про що свідчать розкопки поселень епохи неоліту, бронзи, скіфського періоду і черняхівської культури.

Пізніше тут було розташоване велике поселення українських козаків - Бугогардова Паланка, яке стало центром руху Гайдамаків.

У місці, де з'єднуються річки Південний Буг і Синюха, розташоване місто Первомайськ. У минулому на цій території були побудовані турецька Голта, запорізька фортеця Орлик і польський Богополь.

Таким чином витік річки Південний Буг із його притоками в районі Мигії поділяли в той час три великі держави: Туреччина, Польща та Україна. А в центрі був знаменитий острів Гард, який став притулком для гайдамаків.

Про козацьке минуле свідчать назви місцевості в долині Південного Бугу: острів козака Мамая, балка Гайдамака, острів Гард, урочище Протич із Протичанською скелею, скеля Турецький стіл, Врата, Сова, Пугач та інші.

У 1889 році недалеко від Мигії впав метеорит. При його вивченні був виділений новий тип метеоритної речовини.

Назва Мигія бере свій початок ще з часів «батька» історії - Геродота, який, досліджуючи грецькі поліси Причорномор'я і помітивши красу цього краю, назвав його «Емігея», що в перекладі з грецької означає «Моя земля».