Завантаження...

Актовський Каньйон

РОЗПОЧАТИ ТУР

Актовський каньйон - Малий Крим Миколаївщини.

Актовський каньйон є унікальним природним комплексом. Він розташований на річці Мертвовод, недалеко від села Актове Вознесенського району Миколаївської області. Каньйон займає територію понад 250 га. Гранітні скелі досягають 50 метрів у висоту. Актовський каньйон - це унікальне поєднання рослинного світу з ансамблем стрімких скель і гранітних валунів. Каньйон є єдиним у Європі, який за своїми геолого-ландшафтними показниками нагадує знамениті каньйони Північної Америки, але тільки в мініатюрі. Він виник на розколі величезного гранітного щита, на якому розташований цей регіон. Природний комплекс Актовського каньйону входить до складу Національного природного парку Бузький Гард. Химерна течія русла річки Мертвовод, дивовижна краса гранітно-базальтових скель і унікальна природа приваблюють багатьох туристів, альпіністів, фотографів, любителів екотуризму та екстриму. Унікальні природні умови сприяють утворенню екосистем, які не є характерними для даної місцевості. Тут росте кілька сотень видів рослин, багато з яких занесені в Червону Книгу, наприклад, дикі гірські тюльпани.

Річка, що несе в собі таємниці

Між високих скель Актовського каньйону протікає невелика річка Мертвовод, що отримала свою назву не випадково.

Дослідники вважають, що назва є незмінною ще зі скіфських часів, і за течією Мертвоводу відправляли в останню путь скіфських правителів. Існують також легенди про битву козаків із турками, після якої через тіла вбитих не було видно річкової води.

Геродот називав цю річку"Ексампей", що в перекладі означає "мертва вода". Учені пов'язують назву річки з наявністю великої кількості сірководню в її водах. Крім різноманітних переказів і легенд, пов'язаних із цим місцем, однією з основних визначних пам'яток є його унікальна і незаймана краса.

Без сумніву, Актовський каньйон має особливу історичну, естетичну та екологічну цінність.

Актовський каньйон називають Малим Кримом через подібність гранітно-базальтових скель і валунів до кримських. Не схожі на традиційні українські степи, пейзажі Актовського каньйону підкорюють своєю красою. Це одне з найкрасивіших і незвичайних місць Миколаївської області.