Завантаження...

Южноукраїнськ

РОЗПОЧАТИ ТУР

Южноукраїнськ - сучасне місто на берегах давньої річки

Місто розташоване за 125 кілометрів від обласного центру у північній частині Миколаївської області.

Южноукраїнськ розкинувся в мальовничій степовій зоні на лівому березі річки Південний Буг, за 153 кілометри від її гирла.

У XVIII ст. тут був центр Буго-Гардівської паланки Війська Запорозького Низового та існувала переправа через річку Південний Буг.

Місто Южноукраїнськ було засноване в 1975 році на південній околиці стародавнього села Костянтинівка.

Спочатку населений пункт був названий Костянтинівка-2, але надалі йому було надано теперішню назву - Южноукраїнськ.

Будівельники хотіли повторити унікальний проект Будапешта та побудувати сучасне гарне місто на берегах давньої річки.

Южноукраїнськ - одне з наймолодших українських міст

Сьогодні в Южноукраїнську мешкає близько сорока двох тисяч людей, середній вік яких становить тридцять років. Це місто можна справедливо назвати одним із наймолодших українських міст.

Южноукраїнськ вирішили звести на прибережних схилах Південного Бугу, позаяк це було ідеальним місцем для спорудження атомної електростанції.

Нині в місті діють 6 промислових підприємств, основним видом діяльності яких є виробництво та перерозподіл електроенергії.

Південно-Українська АЕС - це сучасне енергетичне підприємство, яке відіграє дуже важливу роль у соціально-економічному розвитку міста та області.

Южноукраїнськ та його околиці - це сучасне продовження історичної слави запорізького козацтва й відомої Буго-Гардівської паланки, що розміщувалася на бузьких берегах у 16-18 століттях.

Недалеко від Южноукраїнська розташована перлина степів Миколаївщини - заповідник «Бузький Гард». Мальовничі місця зі стрімкими скелями приваблюють альпіністів, шанувальників рафтингу та екстремальних видів спорту.